Zwrot podatku z Holandii Świdnica

Realizujemy kompletną usługę zwrotu podatku z Holandii dla pracowników zatrudnionych na terenie Holandii w Świdnica.

Posiadamy oddziały w całej Polsce, rozliczyć podatek z Holandii możesz  również Online lub w punkcie partnerskim w Świdnica.

Zapraszamy do kontaktu. Poniżej przestawiamy kilka wygodnych dla Ciebie form w jaki możesz rozliczyć podatek z Holandii.

Wykonaj bezpłatną kalkulacje z Holandii

Potrzebujesz, kontaktu z naszej strony?


Zadzwonimy do 5 min

z numeru +48 505 381 438

Kontakt do Nas

+48 505 381 438

bok@skatten.pl

Rozlicz podatek z Holandii z Naszym

Centrum Obsługi Klienta - Skatten.pl

Wybierz usługę dla HOLANDII

Przygotuj otrzymane dokumenty od pracodawcy i odpowiedź na zestaw kilku pytań odnośnie przebiegu pracy w Holandii.
Uzupełnij formularz, zgłoszenie trafia do Nas, otrzymasz potwierdzenie na email oraz link do podglądu zgłoszenia.

Biuro Obsługi Klienta


Biuro Obsługi Klienta

Masz pytania na temat podatku z Holandii? Przejdź do Naszego Helpdesku!


Kalkulacja Zwrotu dla Holandii

Bezpłatnie sporządzimy wstępną kalkulacje dla Holandii.
Poznasz kwotę zwrotu oraz koszt wykonania usługi.

Flaga Holandia


Zwrot Podatku z Holandii

Kompleksowa usługa rozliczenia
Zwrotu Podatku z Holandii
do Belastingdienst.

Już teraz !

Wszystkie sprawy z zagranicznym Urzędem Skarbowym

Belastingdienst Nederland
załatwisz w jednym miejscu.

Poznaj Nasze Centrum Obsługi Klienta

Opinie o Nas

Co o Nas mówią klienci

Norwegia 2018 rok

Wszystko w porządku po raz kolejny.

Alex
Dębica

Niemcy 2017

Opinia pozytywna. Zwrot przyznany.

Damian Kleczuga
Sandomierz

Zwrot dla Niemiec 2018

Miły kontakty sprawa załatwiona pozytywnie. Za rok na pewno skorzystam ponownie.

Sebastian Potwora
Sędziszów młp.

Zwrot nadpłaconego podatku z Holandii Świdnica

Informacje do rozliczenia się z Holandii

Rozliczenie podatku z Holandii Świdnica

Zwrot podatku z Holandii Świdnica ma prawo starać się każda osoba, który był zatrudniony w Holandii i odprowadzała podatki do Urzędu Skarbowego w Holandii Belastingdienst Nederland. Pracownicy podejmujący pracę na terenie Nederland są zobowiązani do złożenia deklaracji podatkowej z podatku otrzymanego od firmy Holenderskiej, zeznanie podatkowe zostanie składana na zasadach podwójnych do Polskiego Urzędu skarbowego oraz do Holenderskiego Belastingdienst Nederland.

Kalkulacja podatku zagranicznego czyli procedura zwrot podatku z Holandii Świdnica nie jest skomplikowana do realizacji. Na stronach Holenderskiego Urzędu Skarbowego ciężko znaleźć i zrozumieć zasady jakie stosuje się przy zwrocie podatku z Holandii.

Podstawą uzyskania rozliczenia podatku z Holandii jest posiadanie Holenderskiego numeru BSN (Burger Service Nummer), który powinien być umieszczony na twojej karcie podatkowej otrzymanej od pracodawcy tzn. Jaaropgaaf, czyli... "jarografy" .

Obowiązek do rozliczenia

Prawo do rozliczenia pracowników przyjmujących wynagrodzenie w Holandii opiera się o polską ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o konwencie miedzy Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Nederland w sprawie unikania podwójnego opodatkowania. Ustawa została podpisana w Warszawie dn. 13 lutego 2002 r. (Dz. U. 2003, nr 216, poz. 2120). Dochód uzyskany w na terenie Holandii należy w Polsce rozliczyć w oparciu o zasadę proporcjonalnego odliczenia. Podsumowując, na terenie Nederlandii jest możliwość przebywać nawet cały rok i tak tak samo pozostawać polskim podatnikiem. Osoba wnioskujący się o zwrot podatku z Holandii powinien zasięgnąć przepisów czy organy podatkowe są wstanie uznać, że nadal powinien on być tutaj rozliczany z podatków.

Jak możemy ubiegać o zwrot podatku z Holandii.

Zwrot podatku z Holandii jest dość skomplikowaną czynnością dlatego proponujemy wykonać ją przez naszą firmę, gdzie lata doświadczeń i rzetelność pozwala nam przeprowadzić tą usługę w najszybszy sposób abyś dostał nadpłatę z Holenderskiego Urzędu Skarbowego w najszybszy możliwy sposób i pominać przy tym nasuwających się błędów, które mogą opóźnić wpłatę z Urzędu skarbowego Holanderskiego. Od roku 2019 proces zwrotu podatku z Holandii jest poniekąd bardziej złożony dlatego}, że Urząd skarbowy z Holandii Belastingdienst wdrożył zmiany dla statusu rezydencji podatkowej, aktualizacja polega na tym aby zdobyć status rezydenta dochody Holenderskie muszą być co najmniej na poziomie 90%. Pozostałe przychody pozyskane przez pracownika mogą być z innych krajów między innymi z Polski. Wartościowe jest posiadanie statusu rezydenta Holenderskiego bowiem można skorzystać z ulgi podatkowej (tax credit) a w ten sposób pozyskanie jeszcze większego zwrotu podatku z Holandii.

Aktualizacja przepisów podatkowych

Przeróbka przepisów przez Belastingdienst wywołała bardziej skomplikowany proces doczekania się zwrotu podatku dla Polaków pracujących na terenie Holandii, na razie aby starać się o zwrot nadpłaconego podatku z Holandii w mieście Świdnica powinno się w podstawowej kolejności uregulować należności w Polsce, polega| to na tym, że dla Holenderskiego Urzędu Skarbowego należy przedstawić zaświadczenie o przychodach z Polski czyli z państwa zamieszkania. W rezultacie chcąc wnioskować się od zwrot podatku z Holandii, osoby w pierwszej kolejności muszą rozliczyć się w Polsce w urzędzie skarbowym Świdnica aby przedstawić Holandii dochód uzyskany w miejscu zameldowania. Przekłada się to ze złożeniem do Polskiego Urzędu skarbowego PIT PIT-36 oraz załącznika PIT-36/ZG a dopiero w następnej kolejności wnioskować się od zwrot podatku z Holandii. Podstawowym okolicznością wpływającym na wielkość zwrot podatku z Holandii Świdnica jest wiek pracownika i tak dla pracowników powyżej 65 roku życia Belastingdienst {przyznaje|nadaje| kolejne ulgi podatkowe dla tak nazywanych pracowników w podeszłym wieku.

Wymagane dokumenty

Aby starać się o odzyskanie podatku z Holandii niezbędnebędzie przez osobę przygotowania szeregu dokumentów stwierdzających, że pracował na terenie Holandii i przekazywał podatki jego pracodawca więc czynnikiem odzyskania podatku z Holandii jest uzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku z Urząd skarbowy w Holandii. Podstawowe dokumenty aby przeprowadzić zwrot podatku z Holandii to na wstępie dokument nabyty od pracodawcy Holanderskiego karta podatkowa Jaaropgave lub Jaaropgaaf w innych sytuacjach, gdy nie posiadamy tych dokumentów rozliczenie możemy wykonać na podstawie odcinków z wypłat Salarisa. Dokonanie rozliczenia i uzyskanie zwrotu podatku z Holandii krzyżuje się się także z załączenie kopii dowodu osobistego lub paszportu oraz zaświadczenia z polskiego Urzędu skarbowego EU/EOG. Zaświadczenie UE/EOG jest sporządzone przez Urząd skarbowy we wskazanym dla danego pracownika punkcie w Polsce. UE/EOG to druk poświadczający przychody światowe uzyskane w danym roku podatkowym. Druk ten jest on obowiązkowy do złożenia deklaracji podatkowej w Belastingdienst. Do zrealizowania rozliczenia podatkowego dla Holandii jest także podanie numeru konta bankowego na które zostanie przelany przez Holenderski Urząd skarbowy nadpłaty podatku dochodowego.

Odzyskanie podatku z Holandii wspólnie z małżonkiem

 • Do rozliczenia wspólnego z partnerem i osiągnięcia zwrotu podatku z Holandii Świdnica powinno się opracować stosowne dokumenty.
 • Ksero ID CARD
 • Potwierdzenie ślubu
 • Poświadczenie od zameldowaniu
 • dokument rozliczeniowy PIT, że nie osiągnął przychodów w tym roku rozliczanym.

Po uformowaniu tych wymaganych dokumentów jesteśmy w stanie wykonać procedurę odzyskania zwrotu podatku z Holandii do Holenderskiego Belastingdienst Nederland.

Jaki jest czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii?

Przeważnie zależy to od Holenderskiego Urzędu Skarbowego, który przeważnie podaje tylko przybliżony czas przesłania decyzji podatkowej i jest to przedział od 3 do 6 miesięcy. Aby dostać decyzje podatkową powinno się zlecić to odpowiedniej biurze, z naszej strony gwarantujemy czas realizacji zlecenia na odzyskania nadpłaconego podatku Świdnica do 6 miesięcy. Doświadczenie jakie zdobyliśmy umożliwia zmniejszyć do zera możliwe wątpliwości przed Urzędem Holenderskim.

Jaki możemy uzyskać zwrot z Holandii

Wielkość zwrotu podatku którą możemy dostać starając się przy zwrot podatku z Holandii Świdnica jest gruntownie uzależniona od przysługującym nam ulgi, wynagrodzenia uzyskanych z innych krajów oraz dochodów pozyskanych w Holandii. Wykonać obliczyć wstępny zwrot powinno się dokonać kalkulacje zwrotu która pomoże dociec wysokość nadpłaconego podatku a w następnej kolejności wnioskować o zeznanie podatkowe do Holandii. Gdy zdecydują się Państwo na zwrot za pomocą naszej firmy gwarantujemy rzetelną wstępną kalkulacje oraz kompleksowe wypełnienie zeznania podatkowego aby uzyskaćjak najwyższy zwrot podatku z Holandii Świdnica.

Jak długo czekamy na zwrot podatku z Holandii

Na ogół jest to moment do 3 miesięcy w przypadku gdy deklaracja podatkowa została złożona do 31 marca ale zdarzają się historie, że Holenderski Urząd Skarbowy prześle decyzji od zwrocie podatku z Holandii Świdnica dopiero w przedziale czasu od 6 do 12 miesięcy. Posiadamy możliwość rozliczenia się do 5 lat wstecz, toteż Belastingdienst daje nam ogromny okres czasu aby wszcząć decyzje w jakiej formie adekwatnie się rozliczyć, pamiętajmy aczkolwiek, że lepiej przeprowadzić to jak najszybciej żeby osiągnąć adekwatny nam nadpłacony podatek z Holandii. Konkretnym czynnikiem jest owszem wpływającym na zwrot rok podatkowy za który składa się deklaracje w każdym też roku są inne progi podatkowe.

Odzyskaj podatek z Holandii z Nami

Oczywiście myślisz się jak wykonać zwrot podatku z Holandii Świdnica jest to łatwe wystarczy uzupełnić formularz kalkulacji – wstępna kalkulacja która umożliwia ustalić wysokość nadpłaconego podatku dochodowego lub wypełnij formularz Rozliczenia podatku z Holandii a My zajmiemy się szybko całą resztą potrzebną do zwrotu podatku z Holandii Świdnica. Rozliczenie podatku z Holandii Świdnica jest obecnie niezbędne w świetle przepisów Holenderskich i Polskich.

Pytania i odpowiedzi

Dominującym dokumentem niezbędnym do podjęcia decyzji o odzyskanie podatku jest jaaropgave ( jaaropgaf). Jest to Holenderska karta podatkowa wydawana przez pracodawce u którego pracowałeś po zakończeniu roku podatkowego.

Aby móc ubiegać się o uzyskania podatku z Holandii należy na wstępnie złożyć zeznanie podatkowe w polskim urzędzie skarbowym. Jest to ważne, dlatego, że Holenderski Urząd Skarbowy domaga się przekazania zaświadczenia, potwierdzającego wysokość przychodu uzyskanego w Polsce.

Wprowadzone zmiany spowodowały, że możliwość korzystania z obecnych zniżek należy się osobom spełniającym określone warunki. Bezględnym z nich jest osiągnięcie choćby 90% przychodów opodatkowanych w Holandii oraz wysłaniu zaświadczenia o dochodach przestawione przez urząd skarbowy w kraju zamieszkania.

Zwrot podatku z Holandii jest możliwe do 5 lat wstecz zgodnie z przepisami Belastingdienst Nederland

 • Rozliczenie podatku z Holandii za rok 2016
 • Rozliczenie podatku z Holandii za rok 2017
 • Rozliczenie podatku z Holandii za rok 2018
 • Rozliczenie podatku z Holandii za rok 2019
 • Rozliczenie podatku z Holandii za rok 2020
 • Rozliczenie podatku z Holandii za rok 2021
 • Rozliczenie podatku z Holandii za rok 2022
 • Rozliczenie podatku z Holandii za rok 2023
 • Rozliczenie podatku z Holandii za rok 2024
 • Rozliczenie podatku z Holandii za rok 2025
 •  

Rozłąkowe to ulga, z której mają skorzystać partnerzy fiskalni, z których jedna osoba jest zatrudniona z Holandii, druga mieszka w Polsce. Osoby te nie jest wymagane być w akcie małżeńskim, lecz muszą zostać potwierdzone określone warunki.

Wnioskowanie o rozłąkowe jest stosowane kiedy poprzez rozliczenie indywidualne nie ma możliwości rozliczenia całości podatku zapłaconego do holenderskiego urzędu podatkowego.

Rozliczenie podatkowe dla nierezydentów jest przymusowe w przypadku otrzymania z Holenderskiego urzędu wezwania Aangiftebrief, wzywającego do złożenia wniosku o rozliczenie w określonym terminie. Obowiązek rozliczenia powstaje również kiedy szacowany zwrot podatku jest większy o kwotę 14 Euro lub wysokość dopłaty jest wyższa niż 45 Euro. W tych kilku przypadkach za niezłożenie deklaracji w właściwym terminie może zostać przewidziana kara.

Aby wykonać zwrot podatku z Holandii Świdnica wystarczy skontaktować się z Nami lub uruchomić formularz w Centrum Obsługi Klienta – Skatten.pl. Możemy także skontaktować się z tobą.

Co gwarantujemy

Dlaczego warto z Nami odzyskać podatek z Holandii ?

Kompletna ułsuga

Kompleksowa Usługa

Zlecając Nam rozliczenie podatku z Holandii usługę wykonujemy kompleksowo doprowadzając Twoją sprawę do jej całkowitego zakończenia.

Stawiamy na zadowolenie klienta co jest dla Nas najważniejsze. 

Biuro Obsługi Klienta

Biuro Obsługi Klienta

Z Nami nigdy nie zostajesz bez kontaktu.

Posiadamy profesjonalny Helpdesk, gdzie możesz zapytać o wszystko. Każde zgłoszenie jest monitorowane przez specjalistów nastawionych na udzielenie kompetentnych odpowiedzi.

Panel Obsługi Klienta - Skatten.pl

Panel Obsługi Klienta

Z dniem zlecenia Nam usługi na rozliczenie nadpłaconego podatku z Holandii otrzymasz dostęp do Panelu Obsługi Klienta w którym możesz w każdej chwili sprawdzić:

 • Status przebiegu powierzonych rozliczeń
 • Dokonać płatności
 • Wygenerować dokumenty

Dzięki pełnej integracji Panelu Obsługi Klienta z Centrum obsługi Klienta możesz zlecać nam nowe usługi rozliczeniowe z innych krajów.

Aktualności z Holandii

Aktualności z Holandii
“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut…
Rozłąkowe w Holandii
“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut…
Close Menu