Rozliczenie PIT-36/ZG

Potrzebujesz wykonać ROZLICZENIE PIT-36/ZG​

Usługę ROZLICZENIE PIT-36/ZG lub inną powiązaną z pobytem za granicą

wykonasz w Naszym CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA – sprawdź już teraz!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Deklarację podatkową z dochodów uzyskanych za granicą na formularzu Pit-36 wraz z odpowiednimi załącznikami musisz złożyć do Polskiego Urzędu Skarbowego jeżeli jesteś polskim rezydentem.

Rezydentem (zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o PIT) jesteś gdy:

  • centrum Twoich interesów życiowych, czyli dom, rodzina są w Polsce,
  • przebywałeś na terenie Polski dłużej niż 183 dni.

Wystarczy spełnić jeden z tych warunków, aby być polskim rezydentem.

Jeżeli uzyskałeś dochody w danym roku podatkowym wyłącznie z takich krajów jak: Czechy, Dania, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Wielka Brytania, Irlandia Północna nie masz obowiązku pokazywać tych dochodów do naszego urzędu skarbowego, ponieważ z tymi krajami Polska ma podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Natomiast jeśli posiadasz dochody z wyżej wymienionych krajów i chociażby złotówkę dochodów polskich musisz złożyć Pit-36 z polskich i zagranicznych dochodów do polskiego urzędu skarbowego.

Nawet jeśli masz tylko np. dochód z Niemiec (nie musisz się z tych dochodów rozliczać do Polskiego Urzędu Skarbowego), jednak gdy będziesz chciał uzyskać zwrot podatku z zagranicy i będziesz musiał podbić zaświadczenie EWR w polskim urzędzie skarbowym urzędnik i tak prawdopodobnie każe Ci złożyć Pit-36 z dochodami zagranicznymi.

Inaczej sytuacja wygląda z krajami, z którymi Polska nie ma podpisanej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania takich jak: Belgią, Holandią, Rosją i Stany Zjednoczone.

Gdy osiągasz dochody z tych krajów musisz złożyć Pit-36 do 30 kwietnia roku następnego.

Jeżeli posiadasz dochód np. z Holandii, Polski i Niemiec w roku 2018 to do 30.04.2019 musisz złożyć Pit-36 wraz z załącznikami Pit-ZG, w którym to uwzględnisz dochody uzyskane z wszystkich tych krajów.

Close Menu